Czy integracja kasy z terminalem w Poznaniu jest konieczna w każdym przypadku?

Dlaczego istnieje tak wiele różnych interfejsów kas fiskalnych? Bo nie każda przeszła działanie jakim jest integracja kasy z terminalem w Poznaniu.

Początkowo rozwiązania do przetwarzania płatności bezgotówkowych w punktach sprzedaży rozwijały się niezależnie w różnych krajach, częściowo dlatego, że wymagania regulacyjne dotyczące procesu płatności są różne w każdym kraju. Nawet jeśli globalizacja gospodarki postępuje w wielu obszarach, dominujące interfejsy kas fiskalnych na całym świecie nadal się różnią mimo, że integracja kasy z terminalem w Poznaniu przebiegła pomyślnie. W samej Europie każdy kraj ma swoje własne dominujące interfejsy kasowe, nie wspominając o szeregu innych protokołów komunikacyjnych, które są również czasami używane w poszczególnych krajach. Nabywcy opracowują również własne interfejsy kasowe, niektóre nawet nowe.

W zależności od stopnia penetracji rynku przez nabywcę, takie opracowane wewnętrznie interfejsy kasowe mogą obejmować nawet kilka krajów. Na arenie międzynarodowej używane głównie interfejsy kasowe znacznie się różnią. Ale nawet w granicach państw nie ma prawie żadnej normalizacji, o której warto wspomnieć. Częściowo leży to również w interesie agentów rozliczeniowych, którzy korzystając z określonego interfejsu, utrudniają detalistom zmianę.

Jeśli detaliści chcą używać innego terminala płatniczego do przetwarzania płatności bezgotówkowych, muszą najpierw zintegrować odpowiedni interfejs ze swoim systemem POS, aby móc w ogóle komunikować się z innym terminalem w jakim nastąpiła integracja kasy z terminalem w Poznaniu.