Windsurfing Hel to udany sposób na aktywny urlop

Windsurfing Hel to fajny i popularny sport. Istnieje kilka letnich obozów sportowych dla młodzieży, w których można zatrzymać się z grupą młodych ludzi i nauczyć się windsurfingu. Ale na co należy zwrócić uwagę przy wyborze letniego obozu windsurfingowego na Helu?
Lokalizacja – bez wiatru nie windsurfing Hel się nie uda! Jednak silne wiatry nie są zbyt zabawne, jeśli jesteś początkującym, który próbuje dostać się na planszę po raz pierwszy. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz ograniczone doświadczenie, poszukaj gdzieś odpowiednich warunków. W Juracie  idealne są osłonięte obszary, w których zwykle wieje silny wiatr. Jeśli jesteś doświadczonym surferem windsurfingowym, nadal zauważysz, że te obszary oferują dobre warunki lub możesz wypróbować jeden z pozostałych 10 najlepszych obszarów wymienionych przez Strażnika.

Jaki masz poziom? Czy uprawiałeś już kiedyś windsurfing Hel? Jeśli nie, czy w obozie są kursy dla początkujących? Nie chcesz być w klasie, w której niektóre inne osoby mają już doświadczenie. Musisz być w klasie, w której wszyscy inni uczą się od samego początku. Oczywiście, jeśli znasz już podstawy i chcesz nauczyć się bardziej zaawansowanych technik, nie chcesz być w klasie początkujących.

Czy jest wystarczająco dużo klas na różnych poziomach? Wiek Ile lat mają inni ludzie w obozie? Niektóre letnie obozy sportowe dla młodzieży mówią, że mają kursy dla osób w wieku od 8 do 18 lat. Cele i potrzeby osób w wieku 10 lat lub młodszych są bardzo różne od celów 18-latka. Pomyśl o grupie wiekowej, w której czujesz się najlepiej.

Nocleg – Gdzie się zatrzymasz?
Niektóre obozy letnie zapewniają zakwaterowanie w akademikach, w których śpisz w dużym pokoju z innymi ludźmi na kursie. Inne zapewniają schronisko młodzieżowe lub zakwaterowanie w hotelu młodzieżowym. Niektóre letnie obozy windsurfingowe w Juracie są prowadzone przez szkoły językowe dla młodych ludzi z innych krajów, którzy przyjeżdżają uczyć się angielskiego, a także windsurfingu. Uczniowie ci mogą przebywać w lokalnych rodzinach goszczących, co daje im idealną okazję do mówienia i nauki angielskiego. Cały pakiet lekcji angielskiego, kursu windsurfingu, zakwaterowania, programu zajęć, transportu do i ze szkoły itp. jest organizowany przez szkołę.

Koszty – jaka jest całkowita cena kursu? Zsumuj koszt kursu windsurfingu, wszelkie dodatki, takie jak zakwaterowanie, posiłki, wszelkie koszty transportu z miejsca zakwaterowania do szkoły windsurfingowej, wszelkie opłaty rezerwacyjne, wszelkie koszty wynajmu sprzętu, takiego jak kombinezon i inne dodatki, o które proszą organizatorzy . Kwalifikacje Sprawdź, czy wszyscy instruktorzy są wykwalifikowani. Powinni mieć certyfikat instruktora windsurfingu ze szkoły 3 Surf School. Istnieje kilka poziomów certyfikatu: co najmniej jeden instruktor musi posiadać „Certyfikat instruktora windsurfingu dla starszych”. Instruktorzy posiadający certyfikat instruktora windsurfingu mogą uczyć na wszystkich poziomach pod nadzorem starszego instruktora. Pośredni certyfikat instruktora windsurfingu pozwala instruktorowi uczyć ludzi na poziomie średnio zaawansowanym pod nadzorem starszego instruktora.

Jako początkujący powinieneś spodziewać się certyfikatu poziomu 1 na koniec około dwóch pełnych dni lub czterech pół dnia kursu. Jest to dokument szczegółowo opisujący wszystkie kroki organizatorów, aby zapewnić bezpieczeństwo młodym ludziom pod ich opieką podczas obozów. Organizatorzy obozów muszą zazwyczaj zapewnić osobne zakwaterowanie osobom poniżej 18 roku życia. Muszą mieć wyznaczonego funkcjonariusza ds. ochrony dzieci i specjalnie przeszkolony personel, który jest do Państwa dyspozycji przez cały czas pobytu na obozie letnim.