Nawigacja Android

Systemy nawigacji na smartfonach – poznaj jej plusy!
Masz już jeden: sceptycy nawigacji fabrycznej twierdzą, że smartfony są alternatywą dla drogiego systemu fabrycznego, zauważając, że telefony mają już aplikację mapową i to wszystko, czego naprawdę potrzebujesz. Biorąc pod uwagę jakość map, jesteśmy skłonni zgodzić się, że są one wystarczające dla większości ludzi. To powiedziawszy, jest kilka ograniczeń, o których należy pamiętać. Więcej o nich później.

Dane o ruchu: w wielu miastach najszybszy sposób dojazdu z punktu A do punktu B niekoniecznie jest najkrótszą drogą; to ten, który ma najmniejszy ruch. Aplikacje na smartfony mają doskonałe dane o ruchu i dostęp do opartej na społeczności aplikacji Waze. Fabryczne systemy nawigacji mogą mieć aktualne dane o ruchu, ale po zakończeniu okresu próbnego trzeba zapłacić za abonament. Aktualne mapy i ciekawe miejsca: Mapy smartfonów nigdy nie będą nieaktualne, a aktualizacje są zawsze uwzględniane. To samo dotyczy nazw i adresów punktów szczególnych, które chcesz odwiedzić.

Wygoda: smartfony pozwalają wprowadzić adres, gdy idziesz do samochodu, wykorzystać swoje kontakty do ich adresów, mieć aplikację kalendarza, która przypomni Ci, że musisz wyjechać o określonej godzinie, a następnie skierować Cię tam. Wszystko to dzieje się w szybszym interfejsie z pisaniem, które jest łatwiejsze niż metoda wprowadzania wymagana przez inne systemy.

Zintegrowane opcje smartfonów: nawigacja Android oferuje wygodę nawigacji smartfonem z integracją i bezpieczeństwem wbudowanego systemu. Oferują wygodę nawigacji smartfonem, ale z większym wyświetlaczem. To zmniejsza ryzyko rozproszenia uwagi.

Rozproszenie uwagi: chyba, że masz aplikację z nawigacją ios lub kupisz uchwyt samochodowy do telefonu, najprawdopodobniej będzie siedział w uchwycie na kubek. A ponieważ musisz oderwać wzrok od drogi, aby sprawdzić wskazówki, może to być tak samo rozpraszające, jak pisanie SMS-ów podczas jazdy. Sam montaż może kosztować od 20 złotych za podstawową jednostkę do 100 złotych za uniwersalne mocowanie, które naładuje telefon i wzmocni sygnał audio i GPS.

Odbiór spottierowy: Większość natywnych aplikacji mapowych, takich jak nawigacja Android opiera się na sygnale komórkowym dla swoich danych mapowych. Jeśli utracisz zasięg sieci komórkowej, możesz nie być w stanie korzystać z map i wskazówek. Najpopularniejsze nawigacje oferują możliwość pobierania niektórych map do użytku offline, ale wymaga to więcej przygotowań i miejsca na dysku twardym w telefonie. Bez sygnału komórkowego nie będziesz mieć dostępu do informacji o ruchu drogowym, tras alternatywnych ani wskazówek dotyczących pasa ruchu.

Zużycie baterii: Uruchomienie aplikacji nawigacyjnej na smartfonie może czasami mieć negatywny wpływ na akumulator, co sprawia, że ważniejsze jest noszenie ładowarki samochodowej. Może to być dodatkowy koszt, jeśli nie masz jeszcze ładowarki.

nawigacja android