Czym jest agroturystyka Kaszuby?

„Zawsze znajdź czas na rzeczy, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy, że żyjesz”, te słowa naprawdę sprawiają, że myślimy w pewnym momencie naszego życia… Jeśli dzisiaj spojrzymy na turystykę, wielu z nas znajdzie turystykę jako komercyjną działalność wakacyjną, bramę do egzotyczne lokalizacje i wiele innych kuszących pakietów wycieczkowych. Nawet w momencie, w którym wyobrażamy sobie podróż i turystykę, pierwszą myślą, która przychodzi nam na myśl, są słoneczne plaże, egzotyczne miejsca, zalane rynki, zakupy oraz rozrywka i rozrywka. Nie obchodzi nas to, czego można się nauczyć z tych pakietów wycieczek, oprócz odwiedzania tych hipnotyzujących miejsc i szczęścia, które osiągnęliśmy po ich odwiedzeniu.

Istnieje jednak inny nietypowy sposób podróżowania, który obecnie zyskuje popularność jako „agroturystyka socjalna”, która leży w interesie zarówno społeczeństwa, jak i podróżnika. Jest to doświadczenie, które daje możliwość poznania ludzi i projektów, którzy przeprowadzają transformację społeczną od podstaw do góry. Jest to również sposób na trwałe przyczynienie się do budowania narodu. Nawet rząd zachęca teraz agroturystykę społeczno-progresywną, która łączy prawdziwą ideę jaką jest turystyka, agroturystyka Kaszuby wraz z elementami przekazywania i wpajania ważnych wartości.

Zastanawia się, dlaczego odwiedzasz odległe lub wiejskie obszary, skoro dostępne są kuszące i hipnotyzujące opcje, takie jak agroturystyka Kaszuby? Kiedy luksus jest w zasięgu ręki? Kiedy podróż może być czymś więcej niż tylko dotarciem do celu? Odpowiedź jest bardzo prosta, ale bardzo istotna, ponieważ łączy nas z powrotem do naszego pochodzenia, z korzeni, z których pochodzimy w jednym lub innym miejscu. Jest to rodzaj przywracania naszych wartości, które obdarowali nasi przodkowie, rzucając światło na naszą kulturę dla naszych młodszych pokoleń, które są niszczone w tym cywilizowanym życiu miejskim. W miejscu jakim jest agroturystyka Kaszuby działacz społeczny, taki jak Marek Kamiński i jego rodzina, adoptowali kilka wiosek i stworzyli tam centra agroturystyczne, takie jak agroturystyka na Kaszubach, które znajdują się poniżej granicy ubóstwa i są otoczone nierównością natury i zasobów. Dzięki aktywnemu wsparciu i silnej sile woli tych aktywistów wieśniacy wyróżnili się wśród natury niesfornością.