Przeszczep włosów – czy wykonuje go lekarz?

Przeszczep włosów to procedura operacyjna stosowana w leczeniu wypadania włosów. Dostępne są różne techniki, ale wszystkie przeszczepy włosów polegają na zabraniu skóry noszącej włosy z jednej części skóry głowy i przeszczepieniu tych kawałków skóry na łysinę lub przerzedzone obszary skóry głowy lub obszary urazu. Utrata włosów może wynikać z częstego łysienia typu męskiego (znanego również jako łysienie androgenowe), zapalenia skóry głowy lub uszkodzenia skóry głowy. Urazy spowodowane oparzeniami, oparzeniami, operacjami lub wypadkami samochodowymi mogą pozostawić trwałe miejsca wypadania włosów, które można ukryć za pomocą przeszczepu włosów. Niektóre choroby zapalne, takie jak liszaj płaski, toczeń lub morphea, mogą również prowadzić do trwałych obszarów wypadania włosów, które są odpowiednie do przeszczepu.

W Polsce większość przeszczepów włosów wykonuje się w celu leczenia łysienia typu męskiego. Jeśli martwisz się wyglądem lub myślisz o zabiegach kosmetycznych, które zwiększą Twoją pewność siebie, istnieją alternatywy. Należą do nich leki na receptę, dostępny bez recepty balsam minoksydylowy lub akceptacja siebie taką, jaka jest. Przeszczep włosów nie jest lekarstwem na łysienie typu męskiego. Przeszczepy będą obejmować łysą skórę głowy, ale nie ochronią cię przed dalszą utratą włosów. Ponieważ łysienie typu męskiego jest postępującym stanem u większości mężczyzn, warto rozważyć połączenie operacji z zabiegami medycznymi, aby spowolnić proces łysienia. Omów to z lekarzem, który wykonuje przeszczep włosów.

Zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach: Ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania. Jeśli zaczniesz bez dużej ilości włosów, przeszczep nie zapewni ci pełnej głowy. Im grubsze i gęstsze włosy pozostaną, tym lepsze będą wyniki. Zasadniczo grube włosy o jasnym lub szarym kolorze dają lepsze rezultaty niż włosy cienkie i ciemne. Po przeszczepie włosów może minąć nawet dziewięć miesięcy, zanim włosy zaczną się ukorzeniać i zaczną się wypełniać. Pomyśl o kosztach. Chirurgia plastyczna zwykle nie kwalifikuje się do rabatów lub prywatnych towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych. Jeśli utrata włosów była spowodowana oparzeniami lub urazami, operacja wymiany włosów jest uważana za leczenie rekonstrukcyjne i może być objęta ubezpieczeniem zdrowotnym.

Zapytaj swojego chirurga o koszty przeszczepu włosów i efektów jakich możesz się spodziewać. Poznaj bogatą ofertę Kliniki Włosa, którą znajdziesz na stronie internetowej o adresie secondhair.pl.