Jak wygląda przestrzeń kreatywna Warszawa?

Jeśli zakładasz startup, zaczynasz od małej firmy lub pracujesz jako wolny strzelec, potrzebujesz przestrzeni biurowej. O ile nie dojdziesz do dużej zmiany, prawdopodobnie nie jesteś gotowy, aby wynająć eleganckie biuro lub przestrzeń kreatywną w mieście Warszawa. Jeśli chcesz zaoszczędzić, ale musisz też trochę popracować, istnieje kilka sposobów na tanie ocenianie powierzchni biurowej.

1. WYNAJEM NA MNIEJSZĄ SKALĘ:
Jeśli nie stać Cię na własny budynek, możesz przynajmniej pozwolić sobie na własne biuro w budynku innej osoby, której przestrzeń kreatywna Warszawa jest do wynajęcia. Możesz wynająć pokój z biurkiem w czyimś lokalu komercyjnym za znacznie mniej. Witryny społecznościowe, takie jak Spacer, pomagają ludziom wyliczyć i wynająć dodatkową przestrzeń do wielu różnych celów, w tym do powierzchni biurowej. Jeśli kiedykolwiek kupisz zbyt duże biuro, możesz również wymienić swoje dodatkowe miejsce.

2. ZAPOZNAJ SIĘ Z NIEZWYCZAJNYMI BIURAMI:
Jeśli potrzebujesz wynająć przestrzeń kreatywną Warszawa, która jest wystarczająco duża dla wielu osób, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, jak drogie mogą być większe powierzchnie biurowe. Co jeśli nie byłaby to przestrzeń kreatywna w mieście Warszawa? Tańsze może być wynajęcie starego magazynu lub witryny sklepowej, które można tanio i łatwo przekształcić w powierzchnię biurową. Przestrzeń nie musi być pierwotnie zaprojektowana jako biuro, aby mogła być używana jako jedna.

3.UDOSTĘPNIJ SWOJE BIURO:
Czy znasz kogoś, kto potrzebuje powierzchni biurowej? Dzielenie się tym może znacznie obniżyć koszty. Jeśli wybierzesz osobę (lub grupę osób), która pracuje w niszy, która jest komplementarna lub uzupełniająca twoją, oboje mogą odnieść z tego powodu większe sukcesy. Pomyśl o tym jak o możliwości codziennego nawiązywania kontaktów.

4. PRACA NA ZEWNĄTRZ:
Wystarczy przenośne biurko, mobilny power bank i hotspot Wi-Fi do pracy w dowolnym miejscu. Parki publiczne mogą z łatwością stać się biurami zewnętrznymi. Dostajesz trochę świeżego powietrza, usuwasz zakłócenia i masz miejsce do pracy, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. Jest to świetna opcja dla osób pracujących z domu, które desperacko pragną zmiany scenerii.

5. PRACUJ JAK HIPSTER:
Chociaż praca w miejscach takich jak przestrzeń kreatywna Warszawa, kawiarnie lub biblioteki publiczne stała się czymś w rodzaju tropu lub stereotypu, ludzie robią to, ponieważ działa. Jeśli potrzebujesz tymczasowej przestrzeni biurowej, która Cię przetrzyma, dopóki nie znajdziesz bardziej trwałej aranżacji, spróbuj latać w lokalach, które zapewniają gniazda i Wi-Fi. Możesz iść gdzieś nowy każdego dnia.