Pomoc drogowa Oleśnica pomoże w razie awarii samochodu

Jeździsz autostradą, gdy nagle masz problemy z samochodem. Krajowa Rada Bezpieczeństwa sugeruje następujące środki w przypadku awarii samochodu lub zepsucia opony na autostradzie. Przy pierwszych oznakach problemów z samochodem delikatnie i płynnie zdejmij stopę z pedału gazu. Nie hamuj gwałtownie ani gwałtownie. Ostrożnie poprowadź swój pojazd w kierunku pasa awaryjnego lub pobocza drogi i zadzwoń po pomoc drogową Oleśnica.

Jeśli jesteś na drodze międzynarodowej, spróbuj dotrzeć do zjazdu. Sygnalizuj swoje zamiary kierowcom za tobą. Jeśli konieczna jest zmiana pasów ruchu, uważnie obserwuj swoje lusterka i ruch wokół ciebie. Po zejściu z drogi spraw, aby Twój samochód był widoczny. Umieść odblaskowe trójkąty za pojazdem, aby ostrzec innych kierowców; użyj awaryjnych świateł ostrzegawczych. Jeśli jest ciemno, włącz wewnętrzne światło kopuły.

Gdy masz przebitą oponę, upewnij się, że możesz ją bezpiecznie zmienić bez przebywania w pobliżu ruchu, jeśli Ci się to nie uda pomoc drogowa Oleśnica z pewnością Cię wyręczy. Jeśli to możliwe, zmień oponę w normalny sposób. Pamiętaj, że bezpieczeństwo musi mieć pierwszeństwo przed twoim harmonogramem lub jakimikolwiek innymi obawami. Jednak gdy samochód jest nie do naprawienia, najlepiej uzyskać profesjonalną pomoc. Nie próbuj flagować innych pojazdów. Podnieś kaptur i przywiąż coś białego do anteny radiowej lub zawieś go przez okno, aby policjanci lub operatorzy holowników wiedzieli, że potrzebna jest pomoc. Nie stój za samochodem ani obok niego. Jeśli samochód znajduje się na jezdni, stań z dala od pojazdu i poczekaj na pomoc drogową.

Jeśli samochód jest bezpiecznie z dala od ruchu, poczekaj w pojeździe z zamkniętymi drzwiami- pomoc drogowa Oleśnica przyjdzie do Ciebie w ciągu kilkunastu minut. Użyj telefonu komórkowego, aby wezwać pomoc. Jeśli ktoś zatrzyma się i zaoferuje pomoc, otwórz lekko okno i poproś o telefon na policję. Uważaj na umundurowanego policjanta lub innego personelu ratunkowego. Wszystkie autostrady międzystanowe i główne drogi są regularnie kontrolowane. Ponadto niektóre autostrady mają specjalne telefony z wezwaniem pomocy. Nie zaleca się chodzenia po autostradzie, szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli jednak możesz dotrzeć do źródła pomocy drogowej w Oleśnicy pieszo, nie zagrażając bezpieczeństwu fizycznemu lub osobistemu, spróbuj zastosować bezpośrednie podejście, idąc pieszo. Trzymaj się jak najdalej od ruchu i idź po prawej stronie jezdni. Nigdy nie próbuj przekraczać wielopasmowej jezdni o dużej prędkości – pomoc drogowa Oleśnica już do Ciebie jedzie!