Ocieplenie Gdynia – domy, podłogi, poddasza

Nowoczesne domy mają wysoki poziom efektywności energetycznej, ale starsze budynki nie zostały zbudowane z materiałów i produktów, do których mamy teraz dostęp powodujących ocieplenie Gdynia – ani z obaw o utratę ciepła. Ale jeśli Twój dom jest przeciągowy, pokoje są zimne i chcesz skorzystać z niższych rachunków za paliwo, możesz zrobić wiele, izolując swój dom, aby uczynić go cieplejszym miejscem do życia, niezależnie od tego, czy przeprowadzasz remont, czy modernizację. Poznaj nasz przewodnik dotyczący izolacji przeciwwilgociowej, izolacji domu i jego ocieplenia.

O ile Twój dom w Gdyni nie jest nowy, prawie na pewno stracisz trochę ciepła przez wyciek powietrza wokół drzwi i okien, szczeliny w podłodze lub przez komin.
– Nieotwierane okna powinny być zabezpieczone przed przeciągiem za pomocą szczeliwa silikonowego. Drzwi można zabezpieczyć za pomocą pokrywy dziurki od klucza, klapy skrzynki na listy lub szczotki, szczotki lub klapy na zawiasach do usuwania szczeliny na dole i tych samych pasków, które stosuje się do okien po bokach. Dowiedz się, jak utrzymywać drzwi i okna w domach z epoki. Kominy można wyposażyć w specjalnie zaprojektowane wyciągi ciągu. Ty, lub częściej profesjonalista, możesz również dopasować czapkę do komina. Dowiedz się, jak utrzymywać kominki i kominki w starych domach. Szczeliny deski podłogowej i listwy przypodłogowej można wypełnić elastycznymi wypełniaczami, uszczelniaczem dekoracyjnym lub produktami uszczelniającymi. Przeczytaj nasz przewodnik na temat izolowania podłóg w starych domach. Włazy strychowe można wyposażyć w izolację paskową, powodującą ocieplenie Gdynia. Rurociąg ze szczelinami można sortować za pomocą silikonowych wypełniaczy lub pianki poliuretanowej, jeśli szczelina jest większa.

Zabezpieczenie domu przed przeciągami w oknach i drzwiach może zaoszczędzić około 250 złotych rocznie, natomiast zabezpieczenie przed przeciągiem w otwartym kominie, którego nie używasz, może zaoszczędzić około 150 złotych rocznie. Może być również możliwe obniżenie termostatu, ponieważ w domu powinno być wygodnie w niższej temperaturze przy uwzględnieniu przeciągów, więc oszczędności za ocieplenie Gdynia mogą być większe.