Proteza piersiowa dla kobiet po mastektomii, czyli Amazonek

Jakie rodzaje zewnętrznych protez piersi są dostępne?
Tymczasowa proteza piersiowa jest kieszenią wypełnioną miękkim, puszystym materiałem i może być używana podczas gojenia się blizny po operacji raka piersi. Są często używane przez kobiety, które czekają na stałą protezę.

Stała proteza piersiowa to silikonowa forma, która przypomina kształt i wagę oryginalnej piersi. Pasuje do stanika, aby przywrócić kształt i pomaga utrzymać równowagę i wyrównanie kręgosłupa. Istnieją również specjalne protezy do kostiumów pływackich.

Ile kosztują protezy biustu? Proteza piersiowa kosztuje sporo. Zwykle muszą być wymieniane co dwa lata. Możesz złożyć wniosek o nową protezę co dwa lata. Niektóre prywatne fundusze ubezpieczeń zdrowotnych zapewniają również rabaty na przedmioty po mastektomii, w tym protezy, staniki i kostiumy kąpielowe. Niektóre kobiety poinformowały nas, że ponoszą koszty protezy za pośrednictwem Medicare, a także ponoszą koszty staników po mastektomii i / lub kostiumu kąpielowego za pośrednictwem prywatnego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych. Sprawdź w swoim funduszu ubezpieczeń zdrowotnych, aby zobaczyć, o co możesz ubiegać się.

Gdzie mogę dostać protezę?
Protezę piersi można uzyskać w wielu punktach sprzedaży detalicznej, w tym w domach towarowych, sklepach specjalistycznych i Internecie. Jeśli chcesz odwiedzić sklep w celu zakupu protezy, dobrym pomysłem może być najpierw telefonowanie i umówienie się na wizytę u montera protezy. Jeśli kupujesz protezę ze strony internetowej, ważne jest, aby pamiętać, że może nie być w stanie prawidłowo ją dopasować przez specjalistę. Niektóre organizacje oferują usługę mobilną, w ramach której przynoszą różne protezy piersi, dzięki czemu możesz wypróbować je w zaciszu swojego domu. Przed zakupem protezy możesz rozejrzeć się, ponieważ mogą różnić się jakością i ceną.