Po co potrzebna jest izolacja pionowa ścian?

Jakie są ściany? Jakie rodzaje ścian istnieją i czym jest izolacja pionowa ścian? Przeczytaj nasz krótki tekst i dowiedź się jakie są odpowiedzi na te pytania!

W zależności od funkcji mogą być ścianami oporowymi, nośnymi i dzielącymi. Ściana oporowa jest konstrukcją, która służy jako osłona, odpowiedzialna za pomieszczenie niektórych materiałów, takich jak gleba lub woda. Obsługuje poziome pchnięcia przenoszone przez ziemię oraz pionowe pchnięcia przenoszone przez filary lub ściany nośne. Do jego budowy zwykle stosuje się żelbet. Ściana nośna, znana również jako ściana główna, wspiera elementy konstrukcyjne w taki sam sposób jak belki lub kolumny.

Ściana działowa służy do podziału dwóch przestrzeni, dzięki czemu jest lekka i nie musi przenosić obciążeń z ziemi. Ponadto może zapewniać izolację i wodoodporność konstrukcji. Z drugiej strony ściany można również klasyfikować według ich położenia.

Kolejna powszechna klasyfikacja jest zgodna z materiałem użytym do jej budowy. Dlaczego potrzebna jest izolacja pionowa ścian? Ponieważ za pośrednictwem ścian często dochodzi do strat ciepła, wilgoci kondensacyjnej i przenoszenia irytujących dźwięków, izolacja pionowa ścian jest konieczna. Termoakustyczna izolacja pionowa ścian za pomocą poliuretanu pozwala uniknąć tych problemów, skutecznie eliminując mostki termiczne i akustyczne, a także tłumiąc wibracje wywołane falami dźwiękowymi.