Przewóz osób z Polski do Niemiec – tani, szybki, konkurencyjny

Prognozy wskazują, że popyt na przewóz osób z Polski do Niemiec i na transport towarowy wzrośnie w Polsce o 200–250% w ciągu najbliższych 15–20 lat – podał Departament Transportu. Niektóre korytarze, które stanowią 50% całego transportu korytarza, będą się rozrastać jeszcze szybciej. Niezależnie od tego, czy chcesz założyć jednoosobową firmę, używając małej ciężarówki do transportu towarów i oferowania usług, uruchomić flotę pojazdów transportowych, które poruszają się wzdłuż i wszerz dróg w Polsce, czy też oferować przewóz osób z Polski do Niemiec i transport podmiejski z taksówek do autobusów, rozpoczynając transport biznes może być trudny.

Jest to trudna branża dla start-upów nie tylko dlatego, że jest kapitałochłonna, ale dlatego, że trzeba być niezawodnym. Zagrożenia, przed którymi stoi branża transportowa, to nie tylko rozpadające się i zatłoczone drogi i autostrady, ofiary śmiertelne i obrażenia drogowe, ale także problemy finansowe. Nie zadłużaj się zbytnio.

Wyładowuj ciężarówki i busy. Zrób to powoli i upewnij się, że masz niezbędne umiejętności. Chociaż możesz mieć umiejętności jazdy i prawa jazdy, potrzebujesz także umiejętności finansowych i biznesowych. Niektóre z dziedzin, które musisz zrozumieć, obejmują ustawę o ruchu drogowym, szacunki kosztów operacyjnych, opłaty licencyjne, opłaty drogowe, konserwację i eskalację paliwa i innych kosztów, a także formuły i terminologię osiągów pojazdów.

Jak łatwo jest założyć firmę transportowo-logistyczną oferującą przewóz osób z Polski do Niemiec? Branża transportowa ma „niską barierę wejścia” u dołu rynku, co oznacza, że ​​każdy, kto ma „bakkie” lub minibus, może zacząć oferować usługi transportowe dla osób lub towarów. Skutkuje to zalewem konkurencji na dolnym końcu rynku, więc twoje przewozy osobowe z Polski do Niemiec muszą się czymś wyróżniać.