Jakie zalety mają maty kapilarne Wrocław?

Poważni ogrodnicy domowi często interesują się greenhousingiem jako sposobem na zakładanie nowych roślin i przedłużanie ich sezonu wegetacyjnego. Kiedy jednak nie jest to Twoja główna praca, masz tylko tyle czasu na wykonywanie prac domowych, jak podlewanie. Operatorzy szklarni mają do dyspozycji różnorodne systemy podlewania, duże i małe, ale jednym z najprostszych i najtańszych jest mata kapilarna z Wrocławia.

Mata jest nasączana wodą na rzecz siedzących na niej roślin. Maty kapilarne Wrocław wykonane są z rdzenia z bardzo chłonnego włókna, zwykle filcowego. Tkanina jest często układana na wierzchu arkusza solidnej folii polietylenowej. Na wierzchu maty znajduje się perforowany arkusz folii. Taka konfiguracja pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie wody, chociaż mata kapilarna może być używana z tacą, aby stworzyć bardziej zamknięty system nawadniania. Maty kapilarne Wrocław są technologią oszczędzającą pracę w szklarniach komercyjnych, gdy są stosowane w połączeniu z przewodem wodnym do nasycania.

Dla ogrodnika domowego te niedrogie maty zapewniają, że rośliny podatne na gnicie koron są podlewane od dołu. Maty kapilarne Wrocław zapewniają stały dopływ wody do roślin na nich siedzących, zapewniając, że nie są one ani zbyt mokre, ani zbyt suche.