Borówka plantacja – zbiory od lipca do połowy października!

Uważam, że borówki amerykańskie z plantacji są idealnym owocem dla hodowców z małych gospodarstw, którzy chcą nie tylko poprawić swoje odżywianie osobiste i rodzinne, ale także wygenerować trochę dodatkowej gotówki. Chociaż przeciętny właściciel małej farmy prawdopodobnie nie wzbogaci się sprzedając borówki, ta niewielka dodatkowa gotówka w okresie letnim zawsze wydaje się pojawiać w naszym domu w odpowiednim czasie. Prawidłowo zaplanowana, zasadzona i utrzymywana borówka plantacja i grządka z jagodami przyniesie właścicielowi małego gospodarstwa wielkie korzyści przez wiele lat.

Poświęć trochę czasu na rozmowę z lokalnymi agentami ds. Rozwoju uniwersytetów, spacerując po nieruchomości w poszukiwaniu dobrych miejsc do sadzenia, a następnie posadź dobre, odpowiednie krzewy. Już za kilka lat jagody – i gotówka – zaczną się pojawiać. W związku z sezonem zbioru borówek często jesteśmy pytani, jak dbamy o zdrowie naszych krzewów borówki i uprawiamy tak duże jagody. Cóż, osiągnięcie tego wymaga dużo pracy przez cały rok! Uprawa zdrowych krzewów borówki, które dają duże, pyszne jagody, wymaga połączenia następujących elementów. Coroczne przycinanie późną zimą jest konieczne, aby krzew borówki pozostał zdrowy i nadal produkował jadalne jagody. Borówka plantacja bardzo dba o swoje krzaczki!

W ciągu pierwszych kilku lat po posadzeniu krzew borówki wymaga niewielkiego przycinania, ale nadal ważne jest, aby usunąć wszelkie gałązki. Dalsze przycinanie jest konieczne po kilku latach, kiedy nadchodzi czas, aby skoncentrować się na przycinaniu niewielkiej liczby pędów tęgich, owocujących i usuwaniu innych narośli. Najwięcej przycinania wymagają krzewy dojrzałe, które produkują dłużej niż cztery lata. Usuwamy laski, które przez lata wykazywały osłabienie z powodu dużego obciążenia. Przycięcie tych pędów do ziemi będzie stymulować kiełkowanie nowych pędów z podstawy, utrzymując roślinę „młodą”. Dowiedz się więcej o przycinaniu krzewów borówki z Centrum Rolnictwa, Żywności i Środowiska ze Sławoszyna, miejscowości w której znajduje się borówka plantacja.